Viikon tulossatoa

Autojen varaosat käyvät taas kaupaksi

Raporttikausi jatkuu valoisana. Hyvistä osareista yksi ilahduttavimmista tulee ruotsalaiselta Dedicarelta.

Pörssihaukan kasvuyhtiönä alusta asti ollut terveydenhuollon työvoimavuokraaja kärsi useita vuosia erilaisista ongelmista. Jo viime vuoden puolella orastanut aamunkoitto valkenee jo täydeksi päiväksi.

***

Tämä sisältö on maksullinen: kirjaudu sisään tai aloita jäsenyys. Jos olet vanha tilaaja, kirjaudu ensin sisään, jolloin voit uudistaa tilauksesi myös luottokortilla.


2 thoughts on "Viikon tulossatoa"

  1. Kai Nyman sanoo:

    Ostin hieman tuota Dedicare henkilöstövälittäjää. Edullinen yritys suhteessa siihen että on viime vuosina kasvattanut liikevaihtoa ja tulos on suhteessa pörssikurssiin ihan hyvä sekin.

    1. Heikki Ikonen sanoo:

      Dedicare on edelleen halpa kuin mikä jos kehitys jatkuu samana kuin nyt pari kvartaalia ja aiemmat vuodet. Toivotaan.

Vastaa

Pörssihaukka
Y-tunnus 1666554-1
info@porssihaukka.fi

Tietosuojaseloste

Kaupan ehdot

2026 © Pörssihaukka