Ostosuosituslista

Tämä vähintään kerran viikossa päivitettävä lista sisältää kaikkien Pörssihaukan suosittelemien yhtiöiden markkinatilannearviot. Suositukset perustuvat Pörssihaukan tekniseen analyysiin. Pääosin suosituksia on kahta lajia: osta tai odota. Kolmas, mutta harvemmin esiintyvä suositus on ylikuumentunut.

Ostosuosituslistalla on tällä hetkellä 15 suomalaista, 16 ruotsalaista, yksi italialainen, yksi kiinalainen, yksi taiwanilainen, yksi britannialainen ja 36 yhdysvaltalaista yhtiötä, sekä neljä ETF-rahastoa.

***

Tämä sisältö on maksullinen: kirjaudu sisään tai aloita jäsenyys. Jos olet vanha tilaaja, kirjaudu ensin sisään, jolloin voit uudistaa tilauksesi myös luottokortilla.


4 thoughts on "Ostosuosituslista"

  1. Joni Kääriäinen sanoo:

    Ross Stores (NYSE: ROST): Odota
    Rapsaa odotellessa lasketeltu takaisin alle 140$:iin, eli alle edellisen osta rajan ihan reilusti. Viimeksi osui ostoleima hyvin ja myynti myös.

    1. Heikki Ikonen sanoo:

      ROST on osunut aika kivasti alusta asti.

  2. Henry Alen sanoo:

    Muuttuuko seuraavaan listaan Sampo:n hinta splitin jälkeiseen muotoonsa?

Vastaa

Pörssihaukka
Y-tunnus 1666554-1
info@porssihaukka.fi

Tietosuojaseloste

Kaupan ehdot

2026 © Pörssihaukka