Tämä vähintään kerran viikossa päivitettävä lista sisältää kaikkien Pörssihaukan suosittelemien yhtiöiden markkinatilannearviot. Suositukset perustuvat Pörssihaukan tekniseen analysiin. Pääosin suosituksia on kahta lajia: osta tai odota. Kolmas, mutta harvemmin esiintyvä suositus on ylikuumentunut.
Ostosuosituslistalla on tällä hetkellä 14 suomalaista, 15 ruotsalaista, yksi italialainen, yksi kiinalainen ja 34 yhdysvaltalaista yhtiötä, sekä kolme ETF-rahastoa.
***
Tämä sisältö on maksullinen: kirjaudu sisään tai aloita jäsenyys. Jos olet vanha tilaaja, kirjaudu ensin sisään, jolloin voit uudistaa tilauksesi myös luottokortilla.
Sinun täytyy kirjautua sisään kommentoidaksesi.
Tervehdys,
Pörssihaukassa taannoin kirjoitit AT&T:n spin off Warnerista näin (ennen spin offia):
”Toivottavasti WBD pysyy säällisessä hinnassa. Ottaisin sen hanakasti suosituksiin jo tunnesyistä – rakkaudesta Warnerin elokuvatuotannon historiaan.”
WBD:n kurssi on lasketellut reipasta kyytiä spinnauksen jälkeen. Oletkos sattunut ehtimään vielä tutkiskella tarkemmin yhtiötä?
Moi, juuri viikonloppuna katselin tuoreita tietoja. Lähinnä huolettaa mainostulojen suuri osuus, kun taantuma kurkistelee ja inflaatio laukkaa. Joten ainakin tämän suhdannekuopan aikana ei houkuta, kun arviointi on uudessa yhtiössä kaikkiaan hankalahkoa.