Teknisen analyysin ja raporttien välinen suhde on aina vähän ongelmallinen ja arvoituksellinen. Osarit viskovat kurssia joskus reippaasti, eikä voi etukäteen tietää kumpaan suuntaan.
Suositukset tulevat silti systemaattisesti TA:n perusteella, koska kokemuksen mukaan se on parasta kokonaisuuden kannalta pitkässä juoksussa. Hukkaan menneet hyvät paikat täytyy vain niellä.
***
Tämä sisältö on maksullinen: kirjaudu sisään tai aloita jäsenyys. Jos olet vanha tilaaja, kirjaudu ensin sisään, jolloin voit uudistaa tilauksesi myös luottokortilla.
Sinun täytyy kirjautua sisään kommentoidaksesi.
”Näin aineiston voi perata alkuun asti”
Hyvä uudistus.
Hyvä!
Kiitos taas! Alkuviikolla täytyy laittaa lisäykset J&J ja Pfizer, tai otetaan startteri Union Pacific jos hinta ei karkaa. Pistetään alkuvuoden kullankaivuun ja öljytankkerien spekulointien voitot turvaan!
Onnittelut voitoista, Sami! UNP saattaa tulla jopa alemmas, tuskin paljoa kuitenkaan jos.